Masz za sobą pierwsze doświadczenia pracy metodą design thinking? Chcesz rozpocząć swój pierwszy projekt? Szukasz pomysłów na swój pierwszy temat do pracy jako moderator design thinking? A może chcesz popracować w swojej organizacji tą metodą?
Prowadząc warsztaty najważniejsze jest zadbanie o trzy kluczowe obszary: proces, ludzi i przestrzeń. Dodatkowo wrzucam kilka wskazówek dotyczących celu warsztatów, materiałów i narzędzi.
Od roku projekty design thinking prowadzę wyłącznie zdalnie i różnice, które są pomiędzy światem online i offline widzę jako nowe wyzwania. Ograniczenia też wyzwalają kreatywność i nie traktuję różnic jako minusów. Będzie o myśleniu rękoma, pierogach z Warsu i płodozmianie.
Właśnie mija rok od kiedy w Design Thinking Institute pracujemy zdalnie. Realizujemy w tym trybie zarówno warsztaty, procesy, jak i szybkie sesje z narzędziami. Wspólnym mianownikiem jest metoda design thinking. Dzisiaj wracamy po roku testów z listą trzech sprawdzonych narzędzi on-line. Do każdego wskazuję zastosowanie, mocne i słabe strony, no i ulubione funkcje.
Design thinking to metoda projektowania rozwiązań, usług, produktów lub procesów, która opiera się na głębokim poznaniu potrzeb użytkownika. Metoda wywodzi się z branży kreatywnej, a obecnie jest stosowana w przy tworzeniu rozwiązań dla biznesu, problemów społecznych czy w edukacji.
Pobierz narzędzia, które możesz wykorzystać w codziennej pracy. Zainspiruj się i odkryj nowe sposoby działania!
ZOBACZ WIĘCEJOdkryj nowe potrzeby użytkowników dzięki raportom z badań design thinking. Duża dawka wiedzy i inspiracji.
ZOBACZ WIĘCEJ